3.8 C
Skopje
8.12.2021 - 11:40

Беживотно женско тело пронајдено во водите на Охридско езеро

Беживотно женско тело рано утрово е пронајдено во водите на Охридското езеро во близина на брегот кај селото Љубаништа. Телото го забележал случаен минувач за...

Притворен полицаец што тргувал со дрога

Единицата за недозволена трговија со дрога и оружје при Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против...

Единаесетте сведоци на одбраната во „Тенк“ пет часа даваа искази

Единаесетте сведоци на одбраната во случајот „Тенк“ денеска пет часа даваа искази во Кривичниот суд. Тие посочија дека набавката на новиот „мерцедес“ била неопходна, бидејќи...

Ѓошевски и Поповски обвинети за настаните од 27 април излегуваат од притвор со гаранција

На поранешниот шеф на обезбедување на претседателот на Собранието, Горан Ѓошевски, и на екс началникот во МВР, Оливер Поповски, кои се дел од обвинети...

Баба штитела бесправно изграден ѕид со телото на внукот

Баба го ставила малолетниот внук на бесправно изграден ѕид, за да не и го урне инспекција, по што заради надминување на проблемот бил алармиран...

Фејзи Азири вратен во затворот во Штип

Фејзи Азири, еден од обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година, денеска во 13.30 часот со полициско обезбедување е...

„Тенк“: Сослушан личниот возач на Груевски

Личниот возач на поранешниот премиер Никола Груевски, Ацо Јаневски, како и останатите сведоци на одбраната денеска пред Судот посочија дека набавката на мерцедесот била...

Бошњаковски: Сите материјали и целосната надлежност за „Монструм“ се во судовите

 Во овој момент како Влада нема да си дозволиме да коментираме судска постапка што е во тек и укажуваме дека сите материјали и целосната...

Малолетници со пиштол си играле „полицајци“ на пат во Тетовско

Четириесет и тригодишен жител на Тетово во четвртокот во полиција пријавил дека малолетници кои ги пресретнал на пат кон селото Мерово му впериле пиштол. Околу...

„Тенк“: „Мерцедесот“ се користел зашто старото блиндирано возило било „канта“

Денешното рочиште за случајот „Тенк“ почна со сослушување на сведокот Љупчо Цековски, вработен во МВР. Покрај него денеска како сведоци на одбраната во Судот...