7.8 C
Skopje
16.10.2021 - 9:05

Во скопско село откриена лабораторија за производство на синтетички дроги

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Единицата за недозволена трговија со дрога, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против...

Марихуана откриена во патнички автобус

На автопатот Скопје-село Миладиновци во патнички автобус билo пронајдена ќесe со марихуана. Како што соопшти МВР, вчера во 11.35 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје...

Кривична за разбојникот што ограби аптека во центарот на Скопје

Секторот за внатрешни работи до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против лицето М.Ч (39) од Скопје, поради основано сомнение дека...

Драчевец каснат од кучиња-скитници

Четириесет и шестгодишениот С.С. вчера попладне бил нападнат од кучиња-скитници на улицата Бранко Заревски во скопската населба Драчево. Вечерта во 19,20 часот од страна на...

Малолетник прободен со нож во Ѓорче Петров

Малолетник бил повреден откако синоќа околу 22:30 часот бил пресретнат и нападнат со нож на улицата Ангел Винички во Ѓорче Петров. Според полицијата, додека Е.С....

Син ја претепал мајка си, па на полицајци им се заканувал со бомба

Дваесет и едногодишен жител на селото Сенокос ја удрил својата мајка и и нанел повреда. Како што информираше полицијата, на 07.04.2018 година во 14,00 часот...

Уапсен осомничениот по кој се трагаше за престрелката во Мала Речица

Полицијата го уапси Д.Ф., по кој се трагаше во врска со престрелката во Мала Речица, каде едно лице загина, а двајца беа повредени. Извори од...

Бобан Илиќ ќе ја чека правосилноста на пресудата во притвор

Основниот суд во Куманово на барање на надлежен јавен обвинител од кумановското Основно јавно обвинителство му определи мерка притвор на Бобан Илиќ, кој беше...

Пронајдени експлозивни направи во куќа во Велешта

Полициски службеници од Струга вчера при претрес во стара куќа сопственост на 76-годишниот В.К. од с.струшкото село Велешта, пронашле десет гранати за рачен фрлач...

Расчистен случајот во Мала Речица, поднесени 12 кривични пријави

СВР Тетово во соработка со СВР Куманово и Одделот за криминалистичка полиција при МВР, го документираше и расчисти случајот од 5 април во Мала...