6 C
Skopje
15.11.2018 - 3:57

Шестмесечно бебе починало во Штип

Починато шестмесечно женско бебе од Штип, вчера во 10 часот било донесено од страна на таткото Џ.О. во штипската Клинчка болница. Како што соопшти МВР,...

Полициска рација во угостителски објекти во Сараќино и Тетово

Приведени странски државјанки во угостителски објекти во Сараќино и Тетово Во акциски контроли на полицијата спроведени ноќеска во угостителски објекти во село Сараќино и...

Прегазено 10 годишно дете во населбата Ѓорче Петров

Вчера на улицата „Борис Сарафов“ во скопската општина „Ѓорче Петров“ патничко моторно возило „Мазда“ удрило во 10 годишно дете-пешак. „Маздата“ била со скопски...

Петнаесетгодишно девојче повредно во сообраќајка

Петнаесетгодишно девојче од Скопје кое управувало велосипед ноќеска половина час по полноќ е потешко повредена, откако била удрена од автомобил. Несреќата се случила на крстосницата од...

Сачевалиев: Прикажаната снимка не е целосна, го наведував Заев што да каже

Струмичкиот бизнисмен Иван Николов Сачевалиев, кој денеска во Кривичниот суд неколку часа сведочи во случајот „Поткуп“, во кој обвинет е премиерот Зоран Заев, на...

Скопјанец си ја пронашол сопругата мртва во јама

Шеесетгодишниот Т.Т. (60) од Скопје вчера попладнето пријавил дека на улицата „Лисец“ ја пронашол неговата сопруга М.Т.(61) падната во дупка за јама полна со...

Дедо измамен и ограбен на скопските клиники

На В.Р. (86) од Скопје со измама му се одземени 18.000 денари додека бил во комплексот клиники „Мајка Тереза", соопшти МВР. Измамата ја сторило засега непознато...

Пожар на влезот во индустриска зона во Василево

Пожар на влезот во индустриската зона на магистралниот пат Струмица- Радовиш, на клучката кај селото Василево избувна денеска. Според непотврдени информации, гори салон за мебел.  Во...

Косовски и македонски државјанин побегнале од затвор во Косово

Двајца затвореници, 28-годишниот К.Г. од Урошевац и 31-годишниот Ш.Н., дражавјанин на Република Македонија, двајцата осудени за кривично дело „тешка кражба“, побегнаа вчера од затворот...

Секој втор ден има објава за исчезнато лице

Во Македонија за две години исчезнале 697 лица од кои 466 само во Скопје,но во полицијата немаат евиденција за тоа колку од исчезнатите се...