4 C
Skopje
24.1.2019 - 10:21

Скопјанец со комбе излета од патот Кичево-Охрид

На магистралниот пат Кичево-Охрид, вчера во 8.30 часот товарно возило „Форд Транзит“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Б.(44) од Скопје, излетало од патот. Од...

Јане Ченто криел мобилен во затворот, полицајци употребиле сила да му го земат

Мобилен телефон, мобилен полнач, импровизиран кабел за полнење мобилен телефон и други недозволени предмети биле пронајдени вчера при редовен претрес на собите во истражниот...

Пукање пред кафуле во Кочани, рането едно лице

Попладнево во Кочани пред угосителски објект „Аква“ во престрелка е рането едно лице. -По претходна расправија меѓу две групи, денеска околу 17:15 часот во угостителскиот...

Маж пронајден мртов во стан во Гевгелија

Педесет и седумгодишниот И.И. од село Дедино, вчера бил пронајден мртов во стан на улица „Сава Михајлов“ во Гевгелија. Како што соопшти денеска СВР Струмица,...

Скопјанец им се заканувал на пратеници преку Фејсбук

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека се преземени мерки за споделената објава на социјалната мрежа Фејсбук од страна на 49-годишен И.Ј. со која...

Поднесен Обвинителен акт за обид за убиство во Батинци

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело – убиство. – Делото за кое се...

ОЈО: Обвинение за татко и син кои неовластено држеле оружје и дрога

Скопското Јавно обвинителство поднесе обвинение против татко и син од Скопје за неовластено поседување оружје и дрога. Таткото, како што соопшти денеска Обвинителството е...

Судењето за насилствата пред општина Центар продолжува на 6 февруари

Судењето за насилствата пред општина Центар продолжува на 6 февруари, откако на денешното рочиште беа изведени материјални докази предложени од Специјалното јавно обвинителство. На почетокот...

Возило слета во Луда Мара

Едно лице е повредено вечерва откако патничко моторно возило „југо“ слета во реката Луда Мара во кавадаречкото село Ваташа, во близина на спомен куќата...

Неексплодирано убојно средство откриено во центарот на Скопје

По дојава од страна на МВР вчера во 08:45 часот е пронајдено неексплодирано убојно средство, што е извадено при ископ на земја зад старата...