31.5 C
Skopje
22.7.2019 - 14:16

Параглајдерист починал по слетувањето во Гевгелиско

М.Ќ. (47) од село Мрзенци - Гевгелиско, кој бил член на Клуб за екстремни спортови, вчера бил пронајден починат над село Сермин - Гевгелиско,...

Работник настрада при поправка на багер

Четириесет и шестгодишен маж од село Лакавица починал откако при поправка на работна машина-багер бил приклештен во пределот на градите помеѓу двата подвижни дела. Несреќата...

Ново рочиште за нападот врз Зијадин Села

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште од судењето на обвинетите за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи...

Рочишта за предметите на СЈО, „Труст“ и „Тенк“

Во Кривичниот суд за денеска се закажани рочишта за предметите на СЈО, „Труст“ и „Тенк“. На рочиштето за „Тенк“ треба да бидат слушани цедеата, како...

Искршени столчиња на стадионот во Валандово

На Градскиот стадион во Валандово синоќа биле искршени повеќе од столчињата на трибините, информираше денес градоначалникот Перо Костадинов. Вандалите искршиле повеќе од педесет столчиња со...

Локализиран пожарот кај Василево, избегната голема катастрофа

Салон за мебел целосно изгоре во пожарот кој избувна околу 14 часот на влезот во Индустриската зона кај Василево. Во пожарот, кој е локализиран,...

Пожар на влезот во индустриска зона во Василево

Пожар на влезот во индустриската зона на магистралниот пат Струмица- Радовиш, на клучката кај селото Василево избувна денеска. Според непотврдени информации, гори салон за мебел.  Во...

Момче нападнато со метален предмет во Скопје

Скопјанецот М.Р. (26) ноќеска околу 4:30 часот физички бил нападнат на улицата „ Благоја Стефковски“ во Скопје.  Како што соопшти МВР, додека М.Р.  управувал со неговото возило,...

Непознати лица нападнале маж на булеварот „Гоце Делчев“

Неколку непознати лица ноќеска, околу 00:10 часот физички го нападнале А.А.(53) од село Желино, Тетовско на булеварот „Гоце Делчев“ во Скопје, под стоковната куќа.  Како што соопшти...

Автомобил излетал од патот кај Крупиште, возачот тешко повреден

Возач се здобил со тешки повреди изутринава кога неговото возило „Ленд ровер“ излетало од патот во близина на селото Крупиште. Полицијата соопшти дека денеска во...