11.4 C
Skopje
25.4.2019 - 2:25

Две лица повредени во сообраќајка на булеварот „Теодосиј Гологанов“

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа што денеска околу 13:20 часот се случила на булеварот „Теодосиј Гологанов“. Од полицијата информираат дека сообраќајната несреќа се...

Пожар во Жито Караорман Кичево, едно лице повредено

Утринава во 7 и 50 часот, во МПИ Жито Караорман Кичево, што се наоѓа во непосредна близина на населбата Горица, избувна пожар, предизвикан од...

Тешка сообраќајка на „Јадранска магистрала“

На улица „Јадранска магистрала“ во Скопје вчера околу 7.40 часот се случила сообраќајна несреќа во која едно лице било тешко повредено.  Од МВР информираат дека сообраќајна...

Искршен гробот на непознат муслимански светец во Охрид

Охриѓанец вчера ја искршил покривката од ќерамиди на Турбе-гробот на непознат муслимански светец спроти Хајдар Пашината џамија во Охрид. Од МВР соопштија дека во Полициската...

Изгоре куќа во пожар во Грчец

Целосно изгоре куќа во пожар кој избувнал синоќа, околу 20:40 часот, во викенд населбата во скопското село Грчец. Како што соопшти МВР, пожарот избувнал од...

Сообраќајка на автопатот Богородица-Гевгелија, eдно лице загина

Рано утрово едно лице загина во сообраќајна несреќа на делницата од автопатот граничен премин-Богородица-Гевгелија. - Несреќата се случила околу 3 часот, кога патничко моторно возило...

Скопјанец фатен во обид да прокриумчари 10 мигранти од Пакистан

Против 27-годишниот скопјанец Д.Д., Регионалниот центар за Гранични работи „Југ“ поднесе кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење на...

Се преврте автомобил на патот Кавадарци-Неготино, повредени две лица

Две лица биле повредени синоќа во сообраќајна несреќа на патот Кавадарци-Неготино откако се превртел  автомобилот во кој се возеле. Повредени се возачот на автомобилот „мерцедес”...

Измамил старци дека ќе им продаде дрва и им одзел 12.000 денари

Непознат сторител измамил брачен пар и притоа им зел 12.000 денари.  Полицијата соопшти дека дека вчера во 10:45 часот В.Б.(73) од Скопје, пријавил дека истиот ден...

Скопјанец измамен од лажен доктор

Скопјанец вчера околу 13:00 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза" бил измамен од непознат сторител кој му се претставил како доктор и му се...