14.8 C
Skopje
21.10.2021 - 18:28

Уапсен Филип Кобра – убиецот на Мартин Јанушев

По бегство од речиси две години, полицијата го обезбеди Филип Секуловски - Кобра, убиецот на младиот фудбалер Мартин Јанушев, објавија повеќе македонски медиуми. Според полициски...

Од понеделник сте на слобода, Катица нема да се жали

Видео-снимка на која наводно се забележува како Бојан Јовановски познат како Боки 13 прима пари од бизнисменот Јордан Камчев, објави италијанскиот весник „Ла верита“. -...

„Наивниот салафист“ го отфрли удобниот живот заради тероризам

Филан М. влезе во судот во салафистичка облека. Тој носеше сиво палто и бела маица, додека бујната брада излегуваше надвор од заштитната маска. Носеше...

Приведени две лица кои од возило пукале кон стражарницата во касарната во Прилеп

Синоќа во Полициската станица Прилеп било пријавено дека од патничко возило со прилепски регистарски ознаки, кое го управувал Ф.Ј.(33), а сопатник бил Д.П.(31), двајцата...

Пријави за четири лица поради несреќа што се случила во рудникот „Злетово“

СВР Штип поднесе кривична пријава против ДПТУ „Булмак 2016“ ДООЕЛ Пробиштип и А.В. (38) од с.Турско Рудари, пробиштипско, поради постоење основи на сомнение за...

Пријавено самоубиство на младо момче во општина Аеродром

Според првичните информации од Министерството за внатрешни работи, денес во 7.15 часот било пријавено во СВР - Скопје, самоубиство на машко лице од триестина...

Кулминација на тензичната атмосфера во СЈО?

Според информациите од повеќе македонски медиуми, Специјалната обвинителка Катица Јанева денес наредила сите вработени во Специјалното јавно обвинителство да бидат претресувани при влез и...

Пронајдено исчезнатото лице на Тумбе кафе

Владимир Поповски (85 години), кој исчезна на 13 мај и два дена се водеше како исчезнат, е пронајден од страна на тимот за спасување...

Димитров: Никој не рече дека ќе биде лесно

Министерот за надворешни работи во Владата на Македонија, Никола Димитров, се огласи на Фејсбук по вчерашната акција на Обвинителството за организиран криминал и корупција,...

Качачки банди „тероризираат“ повеќе населени места во Струшко

Жителите на селата Франгово, Фиеришта, Радолишта, Шум, Заграчани и Теферич во струшкиот регион изминативе месеци живеат во страв, бидејќи тие самите и нивните домови...