20.1 C
Skopje
21.7.2019 - 0:42

СЈО: Бомбите на „Ел Чека“ не потекнуваат откај нас

Специјалното јавно обвинителство преку соопштение информира дека новообјавните бомби споделени од профилот на „Фејсбук“ не потекнуваат откај нив. -Новообјавените разговори објавени од Фејсбук профилот со...

Три рочишта на СЈО закажани во Кривичен

Во Основниот суд Скопје 1 Скопје денеска треба да се одржат судски рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) со кодно име „Триста“,...

Три рочишта на СЈО во Кривичен

Во Основниот суд Скопје 1 Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) „Триста“, „Тврдина 2“ и „Топлик“. Во предметот...

Бебето кое беше оставено на улица е во добра општа состојба

Бебето кое синоќа е најдено во парк во Топанско поле е во добра општа состојба и е згрижено на Детска клиника, информираше директорката, Катерина...

ОЈО: Автомобилот преминал во спротивна лента

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на лице место на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет...

Петмина загинати во сообраќајна несреќа кај Драчево

Пет лица загинаа во сообраќајната несреќа која ноќеска се случила во близина на бензинската пумпа на влезот од населбата Драчево во Скопје. Три лица...

Нови рочишта за „Монструм“ и „Траекторија“ 

Во Кривичениот суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за случајот „Монструм“ односно петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година. На...

Чавков: Не се сеќавам на апсењето на Љубе Бошкоски

Ексдиректорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, во сведочењето за случајот „Тортура“ рече дела не се сеќава дали знаел оти има акција за...

Апелација ќе одлучува за затворските казни за обидот за убиство на Села

Во Апелацискиот суд во Скопје на 23 мај ќе се одржи јавна седница за пресудата за седумтемина неправосилно осудени за обидот за убиство на...

Спасовски нема да ги води акциите преку ТВ-екраните

Полицијата синоќа спроведе голема полициска акција на повеќе локации низ Скопје, изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кратко во своето гостување вчера во...