Си го убил братот, па го закопал во семејниот двор

Брат го убил брата си и го закопал во дворот од семејната куќа во селото Гиновце, општина Ранковце, информира МИА. Според информациите од портпаролот на...

Ламбе Алабаковски пуштен во домашен притвор откако судот ја усвои жалбата

Судскиот совет од Основниот суд во Битола ја преиначи мерката притвор во куќен притвор за Ламбе Алабаковски, прифаќајќи ја жалбата поднесена од неговиот адвокат...

За едни е херој, за други шега – чинот на Ламбе Алабаковски ги запали...

Чинот на Ламбе Алабаковски кој призна дека го подметнал пожарот во бугарскиот културен центар „Ванчо Михајлов“ во Битола, изминатиот викенд, привлече големо внимание во...

Се бара притвор за детето осомничено дека прегази жена на Пластичарска, возело брзо и...

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до судијата за деца при Основниот кривичен суд Скопје достави Барање за поведување подготвителна постапка кон дете...

Опожарен влезот на клубот „Ванчо Михајлов“ во Битола, извршен увид, МНР со осуда

Во раните утрински часови бил опожарен објектот на Културниот центар „Ванчо Михајлов“ во Битола, објавија оттаму на својот профил на Фејсбук. - Очекуваме институциите во...

Пожарот во Тетово локализиран и под контрола, уште има чад

И во вечерните часови пожарникарите работат на целосно гаснење на пожарот во Тетово, кој во текот на денот беше ставен под контрола и локализиран....

Пожар во Тетово, гори поранешниот Тутунски комбинат

Пожарникари во моментов се борат со пожар во поранешниот Тутунски комбинат во Тетово. Според фотографиите објавени во локалните медиуми, во тој дел од градот...

Девет години затвор за Груевски и три за Јанакиески пресудени случајот ТНТ

Кривичниот суд Скопје, првообвинетиот во случајот ТНТ Никола Груевски (во бегство), го прогласи за виновен и го осуди на девет години затвор, додека обвинетиот...

Брзиот подем на бизнисменот Никола Груевски не поминува незабележано

Поранешниот македонски премиер Никола Груевски бележи добар почеток во бизнисот, при што неговата консултантска фирма во Унгарија забележа заработка од 10 илјади евра во...

Продолжен притворот на Мухамед Зеќири

Притворот на Мухамед Зеќири е продолжен за 30 дена, објавија повеќе медиуми повикувајќи се на информации од Основниот кривичен суд Скопје, како и на...