Двата трупа пронајдени во ист ден ја вознемирија македонската јавност

Два трупа пронајдени кај Струмица и Тетово, во ист ден, ја вознемирија македонската јавност. Едниот е пронајден во резервоар за гориво на камион кај...

Се удави 14-годишно девојче во Битола

Летните горештини ја зедоа првата жртва во Битола. Според сведочење на присутните, 14-годишно девојче се удавило денеска на базенот „Довлеџик“ во Битола. Засега не се...

Пронајден е малиот Михаил, родителите се заблагодаруваат

Пронајден е малиот Михаил Илијевски од населбата Драчево, за кој утрово неговата мајка на социјалните мрежи бараше помош да се пронајде, откако не се...

Во пукањето во Тафталиџе ранет и внукот на сопственикот на продавницата

Убиството кое се случи вчера во продавница на улицата Московска во скопската населба Тафталиџе е извршено од страна на сопственикот на продавницата со иницијали...

Брутален речник исплива од преслушаните бомби за „Тендери“

Со преслушување на пет телефонски разговори во присуство на јавноста Судот ја продолжи работата по предметот „Тендери“. Од разговорите, четири се направени во 2011...

Маж од Свети Николе загина на плажата Лагадин

Триесет и петгодишен маж загина при скок во Охридското Езеро на плажата Лагадин. Според информациите на полицијата, вчера во 20 часот било пријавено дека во...

Од понеделник сте на слобода, Катица нема да се жали

Видео-снимка на која наводно се забележува како Бојан Јовановски познат како Боки 13 прима пари од бизнисменот Јордан Камчев, објави италијанскиот весник „Ла верита“. -...

Уапсен Филип Кобра – убиецот на Мартин Јанушев

По бегство од речиси две години, полицијата го обезбеди Филип Секуловски - Кобра, убиецот на младиот фудбалер Мартин Јанушев, објавија повеќе македонски медиуми. Според полициски...

Пријави за четири лица поради несреќа што се случила во рудникот „Злетово“

СВР Штип поднесе кривична пријава против ДПТУ „Булмак 2016“ ДООЕЛ Пробиштип и А.В. (38) од с.Турско Рудари, пробиштипско, поради постоење основи на сомнение за...

Приведени две лица кои од возило пукале кон стражарницата во касарната во Прилеп

Синоќа во Полициската станица Прилеп било пријавено дека од патничко возило со прилепски регистарски ознаки, кое го управувал Ф.Ј.(33), а сопатник бил Д.П.(31), двајцата...