3.7 C
Skopje
11.12.2019 - 21:49

Приведен 49-годишен скопјанец кој на Фејсбук му се заканувал на Заев

Секторот за компјутерски криминал ќе поднесе кривична пријава против 49-годишен скопјанец, поради објавени сериозни закани по животот на Фејсбук, насочени кон претседателот на владата,...

Пронајдени 27 килограми марихуана, приведени две лица од Албанија

Полицијата пронашла 27 килограми марихуана во автомобил кај селото Кажани, на патот за битолското село Ѓавато. Уапсени се две лица, возачот и сопатник на...

Девојче повредено во тешка сообраќајна несреќа на Качанички пат

Во тешка сообраќаjна несреќа која попладнево се случила на Качанички пат повредено е девојче кое во инцидентот се здобило со скршеница на потколеницата. Во сообраќајката...

Кривична за таткото на 12-годишникот кој избоде со нож момче во Бутел

Скопската полиција ќе поднесе кривични пријави против четворица малолетници од Скопје (двајца на возраст од 16 години, еден од 15 и еден 12 од...

Се запали стан на Рузвелтова, пожарот избил при готвење

Во скопската населба Карпош, на улицата Рузвелтова се запалил стан на петиот кат над кафулето Рузвелт. Според првичните информации, пожарот почнал во кујната каде станарите...

Полесно повредените патници во автобуската несреќа во Србија се враќаат дома

Според последните информации добиени од болницата во Прокупље, каде беа згрижени 16 од вкупно 26 патници повредени откако се преврте македонски автобус кој превезувал...

Разбиена криминална група од Грчец и Арачиново – десетмина уапсени, запленети автомобили, оружје и...

Десет лица од скопските села Грчец и Арачиново се уапсени во големата полициска акција која започна денеска во пет часот наутро, а запленети се...

Министерство за здравство: Згрижените пациенти се надвор од животна опасност

Министерство за здравство, според информациите добиени од Министерството за надворешни работи, информира дека во сообраќајката несреќа која утрово се случи на патот Блаце –...

Повеќемина приведени за оружје и дрога во голема полициска акција на 34 локации во...

Повеќе лица се уапсени во Скопје во обемна полициска акција за откривање на оружје и дрога. Припадници на полицијата од рано изутринава извршија претреси...

Потешко повредена жена од автобусот префрлена во Ниш, другите патници ја напуштија болницата во...

По добиените информации од дежурните лекари во болницата во Прокупље, кај нив во моментов се згрижени 16 пациенти, додека едната потешко поврдена пациентка е...