3 C
Skopje
16.12.2018 - 5:11

„Тенк“: Сослушан личниот возач на Груевски

Личниот возач на поранешниот премиер Никола Груевски, Ацо Јаневски, како и останатите сведоци на одбраната денеска пред Судот посочија дека набавката на мерцедесот била...

Бошњаковски: Сите материјали и целосната надлежност за „Монструм“ се во судовите

 Во овој момент како Влада нема да си дозволиме да коментираме судска постапка што е во тек и укажуваме дека сите материјали и целосната...

Малолетници со пиштол си играле „полицајци“ на пат во Тетовско

Четириесет и тригодишен жител на Тетово во четвртокот во полиција пријавил дека малолетници кои ги пресретнал на пат кон селото Мерово му впериле пиштол. Околу...

„Тенк“: „Мерцедесот“ се користел зашто старото блиндирано возило било „канта“

Денешното рочиште за случајот „Тенк“ почна со сослушување на сведокот Љупчо Цековски, вработен во МВР. Покрај него денеска како сведоци на одбраната во Судот...

Тешко повреден велосипедист во Скопје

Во сообраќајна несреќа во текот на вчерашниот ден во Скопје тешко повреден е велосипедист. Од МВР информираат дека несреќата се случила околу 20,30 часот во...

Изгоре бугарски автобус што патувал кон Македонија

Бугарски автобус, со 46 патници кои патувале кон Македонија, синоќа целосно изгорел на патот меѓу Ќустендил и Граничниот премин Ѓуешево-Деве Баир. Повредени патници нема, бидејќи...

Тринаесет сообраќајки во Скопје, потешко повреден велосипедист

Едно лице велосипедист се здобило со тешки телесни повреди, седум со полесни повреди во 13 сообраќајни несреќи регистрирани на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција...

Нови судски рочишта за „Тенк“ и „Топлик“

Во Кривичниот суд за денеска се закажани нови судски рочишта за предметите на СЈО    „Тенк“ и „Топлик“. Во „Тенк“ обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски,...

Инцидент во Турското маало во Струмица – тепачка меѓу две семејства

Три полициски автомобили, едно комбе и десетина полицајци попладнево по 15 часот интервенираа во Турското маало во Струмица. Според првичните информации на влезот во маалото...

Оштетени автомобилите на Шилегов и неговата сопруга

Автомобилите на градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов и неговата сопруга синоќа биле оштетени од непознати сторители. Случајот во полиција го пријавила сопругата на...