22.1 C
Skopje
24.4.2019 - 18:43

Работник тешко повреден на градилиште во Гостивар, цигла му паднала врз глава

Работник од Албанија е повреден во Гостивар вчера попладне, кога во станбена зграда во изградба, при покревање на цигли со електрична дигалка од приземје...

Кацарска: Во оваа фаза од процесот Нинџа не може да прави спогодби со судот

Судиката Добрила Кацарска, која е судечки судија во случајот за настаните од 27 април во Собранието вечерва не сакаше да го коментира приведувањето на...

Пожар во Охрид, нема повредени лица

Вчера утрото околу 09.45 часот било пријавено дека во Охрид на улицата „Прилепска“ избувнал пожар во куќа сопственост на Р.Н. (36). Пожарот бил локализиран од...

Автомобил излета кај Смилковско Езеро, повредено едно лице

Автомобил марка „БМВ“ попладнево излета од автопатот кај Смилковско Езеро при што со повреди се здобило едно лице. Од Министерството за внатрешни работи информираат дека...

Тешко повредено момче на булевар „Трета Македонска Бригада“

Ноќеска во 2 часот по полноќ на булеварот „Трета Македонска Бригада“ 21-годишно момче е тешко повредено кога со автомобилот удрило во бетонска жардињера. Од МВР...

Подметнат експлозив под возилото на кичевец

Завчера во утринските часови во Полициската станица Кичево, Ф.Х.(48) од кичевското село Поповјани, пријавил дека под неговото патничко возило „фолксваген пасат“ имало рачна експлозивна...

При претрес откриено огнено оружје во Гостивар

Полицијата лишила еден албански државјанин и еден гостиварец поради сомнение дека се сторители на тешки кражби. При претресот откриено е огнено оружје. Во полициска станица...

Претепани сопственици на сендвичара

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.И.(27) од село Мала Релица, тетовско,  И.М.(38) и Љ.М.(28), двајцата од Тетово, поради постоење основи ан сомнение за...

Пешак потешко повреден по удар од автомобил во Струмица

Едно повозрасно лице е потешко повредено откако во него удрил автомобил на раскрсница во Струмица, соопшти МВР. -На крстосница од улицата „Ленинова“ со улиците „Бр.Миладинови“...

Прифатено обвинението за настаните во Собранието од 27 април

Кривичниот суд соопшти дека е прифатен обвинителниот акт поднесен од Јавното обвинителство за настаните во Собранието на Република Македонија на 27 април минатата година. -...