20.1 C
Skopje
15.9.2019 - 23:03

Изгоре пицерија во Скопје, нема повредени

Во пожар ноќеска изгоре пицерија во трговскиот центар „Чаирчанка“ во Скопје, повредени нема. Министерството за внатрешни работи соопшти дека пожарот е пријавен околу 4 часот...

Одбиена жалбата на Мијалков за притворот за „Империја“

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 ја одби жалбата на поранешниот директот на УБК, Сашо Мијалков за притворот во случајот „Империја“. -Постапувајќи по жалба...

Автомобил удрил во велосипедист, возачот избегал

Вчера во комплексот клиники „Мајка Тереза“ бил донесен тешко повреден велосипедист кој бил удрен со автомобил во населбата Илинден. -На 09.12.2018 година во 09.50 часот...

Четири лица загинаа кај ресенско Крушје, патот во прекин

Четири лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа што се случи доцна попладнево во непосредна близина на ресенското село Крушје, помеѓу две патнички возила со...

Скопјанец загина во сообраќајка на патот Крива Паланка – Деве Баир

Шеесет и петгодишен скопјанец загина во сообраќајна несреќа што се случила вчера на патот Крива Паланка – Деве Баир, кај село Кркља. Според информациите на...

Поголема група мигранти фатени во близина на Костурино

Дваесет и пет мигранти од Пакистан изутрината биле фатени во близина на струмичкото село Костурино откако во половина час по полноќ во полицијата било пријавено...

Мијалков го праша инженерот од УБК зошто „чепкал“ каде што не му е место

Сашо Трајковски, началник на сектор за комуникации во УБК во денешното сведочење во кривичниот суд за случајот „Таргет-Тврдина”, кој се однесува на нелегалното прислушување,...

Зекири: Толпата викаше „ќе ве убиеме сите“, Ѓорчев и Тодоров ги бранеа колегите од...

Пратеникот на СДСМ Мухамед Зекири, кој денеска сведочи за настаните од 27 април, рече дека бил во една од кабините за превод во галеријата...

Во Кривичен пресуда за „27 април“

Во Кривичниот суд во Скопје денеска ќе биде објавена пресудата за 17-те преостанати, од првично 33 обвинети за насилствата во Собранието на 27 април...

Кривични за две лица за поседување марихуана

Поднесени се две кривични пријави против скопјани за поседување и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори. -Секторот за внатрешни работи Скопје до...