18 C
Skopje
18.9.2018 - 23:43

„Таргет-Тврдина“ одложено за 19 јуни, се чека одлуката за екстрадиција на Грујевски и Бошковски

Денешното рочиште за предметот „Таргет - Тврдина“ на СЈО е одложено за 19 јуни, бидејќи се чека одлуката на Врховниот суд во Атина по барањето за...

Шест шумски пожари во струмичко-радовишкиот регион

Попладнево во Струмица и Радовишко и во струмичкиот и радовишкиот регион избувнаа шест шумски пожари од кои најголем е тој во близина на селото...

Повредено младо момче на автопатот Скопје – Тетово

На автопатот Скопје-Тетово вчера околу 15 часот се случила сообраќајна незгода. Во истата учествувале патничко моторно возило „Опел Астра“ со тетовски регистерски таблици управувано од...

Оштетени автомобилите на Шилегов и неговата сопруга

Автомобилите на градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов и неговата сопруга синоќа биле оштетени од непознати сторители. Случајот во полиција го пријавила сопругата на...

Автомобил удрил во дете во Кукуречани

Осумгодишно дете е потешко повредено кога во него удрил автомобил на патот Битола-Демир Хисар. Како што соопшти полицијата, вчера околу 16,20 часот на патот Битола-Демир...

Јакимовски приведен, ќе биде изведен пред судија на претходна постапка

Поранешниот градоначалник на Карпош Стевчо Јакимовски синоќа е приведен и се наоѓа во една од полициските станици во Скопје. До крајот на денот се...

Момче тешко повредено при пад од трактор

Шестнаесетгодишник од гостиварското село Сенокос вчера се здобило со тешки телесни повреди по пад од трактор со приколка во селото Добри Дол, што ја управувал...

Товарен воз удрил во автомобил оставен на пруга кај Скопје

Нема повредени лица, но е причинета материјална штета синоќа при удар на товарен воз во патничко возило оставено на пругата меѓу железничките станици Миладиновци...

„Насилство во Центар“ продолжува на 30 август со нови сведоци

Со сослушување на сведоци, судењето по предметот „Насилство во општина Центар“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), ќе продолжи на 30 август.   На денешното рочиште, во...

Младо момче пронајдено мртво во близина на бензинска пумпа

Тело на починато машко лице било пронајдено вчера околу 19 часот во нива во близина на бензинската пумпа „С – Петрол“ во Гостивар. Од МВР...