Димовски си замина, останатите тројца осомничени сè уште се во Кривичниот суд

Поранешниот министер за земјоделиство и актуелен пратеник во Собранието Љупчо Димовски си замина со приватно возило по распитот во Кривичниот суд во Скопје, во...

Дванаесет лица ќе седнат на обвинителна клупа за смртта на малата Тамара

Во Кривичниот суд Скопје денеска на обвинителна клупа треба да седнат 12 лица во врска со смртта на Тамара Димовска од Велес, која во...

Исчезна 63-годишна жителка на Куманово

Шеесет и тригодишна жителка на Куманово исчезнала, а кумановската полиција презема мерки за нејзино пронаоѓање. Случајот во полиција вчера го пријавил нејзиниот 61-годишен сопруг Р.М,...

Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов во неговиот автомобил

Пејачот Влатко Илиевски (33) бил пронајден мртов во неговиот автомобил „Тојота“, на улицата „Трета Македонска Бригада“ во Скопје, синоќа околу 23 часот, информираат од МВР....

МВР сѐ уште го бара исчезнатото момче Пино

Една недела откако исчезна младото момче Пинета Секондо – Пино, а од МВР сѐ уште нема информации каде е момчето, кое е пријавено за...

Украле бакар за 8000, а направиле штета од 360.000 денари

Непознати сторители од трансформатор за дистрибуција на електрична струја на манастирот „Свети Константин и Елена“ одзеле бакарни елементи со тежина од 30 килограми и...

Скопјанец преку Фејсбук се заканувал на пратеници

Од Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика во МВР во координација со Основното јавно обвинителство- Скопје повикале 49-годишен скопјанец на разговор затоа што...

Гостиварец се повредил чистејќи пиштол за кој немал дозвола

Г.Б. (62) од село Дебреше-гостиварско подмачкувајќи го пиштолот (кој го поседувал без одобрение) се самоповредил. Без да забележи дека во цевката има куршум, испукал...

Почина затвореник од КПУ „Идризово“

На осуденик кој издржувал казна затвор во КПУ-Идризово вчера му се слошило и бил пренсен во Комплексот клиника “Мајка Тереза“, каде и починал. Од МВР информираат...

Во Кривичен се читаат СМС пораки за „Титаник“

Со читање на СМС пораки, од комуникацијата меѓу обвинетите, како доказен материјал на СЈО, во Кривичниот суд почна рочиштето за предметот “Титаник”. Судијата Осман Шабани...