18 C
Skopje
26.9.2018 - 15:08

Тепачка пред угостителски објект во Центар

Маж бил физички нападнат од четири засега непознати лица по претходна расправија што се случила ноќеска пред угостителски објект на булеварот „Св. Климент Охридски“...

Мотоциклист се здобил со тешки повреди на патот кон ХЕЦ Козјак

Скопјанецот Ф.Ш. (25)  кој управувал  мотоцикл „Кавасаки-550“ со скопски регистерски таблици, н а регионалниот пат Скопје-ХЕЦ Козјак, атар на село Нова Брезница, изгубил контрола и удрил во...

Тетовец нападнат со пиштол пред својата куќа

Непознато лице го удрил со пиштол К.М. (61) од тетовско Боговиње пред неговата куќа, откако го прашало зошто го удрил возилото на зет му. Како...

Нападнат полицаец во Ѓорче Петров

Скопјанецот С.Р.(27) во скопската населба Ѓорче Петров синоќа нападнал полицаец кој сакал да го летимира.   Како што соопшти МВР, синоќа во 22:55 часот на улицата „Новопроектирана“ во...

Прилепчанец претепан поради Фејсбук статус

Ноќеска во Полициската станица Прилеп, Б.М.(36) пријавил дека вчера околу 19 часот бил претепан поради Фејсбук статус. Б.М. додека се движел пеш по улицата “Лазо...

Тепачка со секири во Таор, нападнат полицаец

Во скопското село Таор вчера дошло до нарушување на јавниот ред и мир меѓу С. Д, (23), Г.Д. (32) и  Д.Д. (63) од една и...

Во скопско село откриена лабораторија за производство на синтетички дроги

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Единицата за недозволена трговија со дрога, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против...

Марихуана откриена во патнички автобус

На автопатот Скопје-село Миладиновци во патнички автобус билo пронајдена ќесe со марихуана. Како што соопшти МВР, вчера во 11.35 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје...

Кривична за разбојникот што ограби аптека во центарот на Скопје

Секторот за внатрешни работи до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против лицето М.Ч (39) од Скопје, поради основано сомнение дека...

Драчевец каснат од кучиња-скитници

Четириесет и шестгодишениот С.С. вчера попладне бил нападнат од кучиња-скитници на улицата Бранко Заревски во скопската населба Драчево. Вечерта во 19,20 часот од страна на...