3 C
Skopje
17.2.2019 - 21:49

Нови 30 дена притвор за ексдиректорот на УБК, Владимир Атанасовски

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Владимир Атанасовски доби нови 30 дена притвор. Кривичниот суд во петокот му го продолжи притворот на...

Опожарени дуќан во Скопска чаршија и угостителски објект во Бутел

Дуќан во Старата скопска чаршија и угостителски објект во општина Бутел ноќеска се опожарени при што е причинета материјална штета. Територијалната противпожарна бригада на Град...

Продолжува судењето за „Монструм“

Во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година. Случајот го води судијата Огнен Ставрев и...

Завршни зборови на одбраната за „27 април“

Со завршни зборови на одбраната денеска во Криивчниот суд во Скопје треба да продолжи судењето за случувањата во Собранието на 27 април 2017 година. Завршни...

Албанската полиција нема сознанија дека снимките за бегството на Груевски се избршани

Генералниот директор на албанската полиција Арди Велиу одби да одговори на интересот на албанските новинари во врска со изјавата на македонскиот државен јавен обвинител...

Семејството моли за помош: Маж изчезна во Скопје

Семејството моли за помош, Алибен е изчезнат веќе трет ден. Алибен е виден последно на 01.02.2019 петок, како излегува од дома во Маџир Маало без...

Приведени 245 странски државјанки во полошко изминатата година

Полицијата во текот на изминатата година привела 245 странски државјанки кои непријавено престојувале или работеле во полошко, информираше денеска портпаролот на СВР Тетово, Марјан...

Автомобил излетал од патот кај Пехчево, возачот се здобил со тешки телесни повреди

Во 17:30 часот вчера на регионалниот пат Делчево-Берово, кај село Тработивиште, патничко возило „фолксваген голф“ со беровски регистарски ознаки, управувано од И.Ш.(37) од село...

Приведени седум странски државјанки во угостителски објект во Горно Седларце

Полицијата ноќеска приведе странски државјанки кои во текот на ноќта биле затекнати во угостителски објект во село Горно Седларце, покрај автопатот Тетово-Гостивар. Министерството за внатрешни...

Комисијата за деловнички и мандатно-имунитетни прашања утре ќе одлучува за притворот за Димовски

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања утре ќе одлучува по барањето за одобрување притвор на пратеникот и поранешен министер за земјоделство, шумарство и...