Пронајдено починато лице во стан во Скопје

Починато лице било пронајдено вчера попладне во стан во Скопје, информираат од министерството за внатрешни работи. Вчера во 12 часот и 50 минути во СВР...

Македонец се бори за живот, по тежок судир на камиони во Хрватска

Четириесет и деветгодишен Македонец се бори за живот во болницата во Сисак, Хрватска, по тешката сообраќајна несреќа што се случила вчера во 2 часот...

Неспокојство и вознемиреност по големиот број исчезнувања на граѓани

Во последно време во јавноста сѐ почесто е присутен феноменот „исчезнати граѓани“. Испечатени плакати на семејства што ги бараат своите најблиски осамнуваат сѐ повеќе...

Необични приказни за животот и смртта од автобусот „сетра 315“

Торта и кафе ме спасија да не влезам во автобусот Татко ми ме премисли да останам уште малку во Скопје Грешка на мојот...

На бугарскиот авион не му било дозволено да слета во Скопје?

Малиот авион од типот „Цесна П210Н“ на бугарскиот бизнисмен Георги Бошнаков кој вчера се урна кај Солунска Глава, наводно, сакал да слета на аеродромот...

Македонски државјанин ја убил сопругата во Австрија

Македонски државјанин ја избодел до смрт неговата сопруга, која исто така е од Македонија, на паркинг пред супермаркет во австриски Тулн, пренесуваат тамошните медиуми. Осомничениот...

Девојка пронајдена мртва во Волково

Млада девојка утринава била пронајдена мртва во нива во близина на последната автобуска постојка во скопско Волково, потврдија од МВР. Станува збор за 29-годишната М.Ѓ....

Ако превентивно е поставен системот што го нуди корпоративната безбедност, можноста за криминални појави...

Напорно работиме и сме на добар пат да продолжиме со зајакнување на соработката со релевантни меѓународни организации што работат на исто или на слично...

Во сообраќајка на Халкидики загина 22-годишно момче од Скопје

Дваесет и двегодишно момче од Скопје загина во сообраќајна несреќа што се случила утрово околу 6.30 часот по локално време во познатото грчко летувалиште...

Брзиот подем на бизнисменот Никола Груевски не поминува незабележано

Поранешниот македонски премиер Никола Груевски бележи добар почеток во бизнисот, при што неговата консултантска фирма во Унгарија забележа заработка од 10 илјади евра во...