Јовановски поднесе пријави против актуелни и поранешни функционери

Бојан Јовановски денеска од Истражниот затвор „Скопје“ во Шутка беше спроведен во скопското јавно обвинителство за да поднесе десетина кривични пријави против актуелни функционери...

Мисајловски тврди дека семејната продавница била цел на експлозивна направа

Врз продавницата на неговото семејство ноќеска е фрлена експлозивна направа како што тврди потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски, кој информираше за инцидентот преку неговата...

Русковска: Ќе ги обжалиме двете пресуди

Обвинителката Вилма Русковска која го водеше предметот „Рекет“ и го поднесе обвинението до судот, не е задоволна од изречената казна за осудениот Бојан Јовановски...

Јовановски: Донесовте политичка пресуда, притворот е тенденциозен

Осудениот Бојан Јовановски деновиве најави дека ќе достави кривични пријави против вистински сторители на кривични дела во Македонија, а на судијката Васка Николовска-Масевска ѝ...

Јовановски осуден на девет, а Јанева на седум години затвор за „Рекет“

Судот донесе пресуда за предметот „Рекет“ и го осуди Бојан Јовановски – Боки 13 на 9 години затвор, додека на Катица Јанева ѝ одреди...

Се очекува пресуда за „Рекет“

Денеска ќе се знае дали Катица Јанева и Бојан Јовановски се виновни или не и дали тргувале за личен бенефит во случајот „Рекет“. Помина...

МВР: 324 лица добиле решенија за изолација

Во текот на изминатото деноноќие, на 324 лица им се издадени решенија за изолација, а 88 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски...

Решенија за изолација добиле 231 лице, казнети 1.022 граѓани што не носеле маски

Во текот на изминатото деноноќие на 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација, информираат од МВР. Полицијата...

Казни за 1143 лица поради неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 905 лица им се издадени решенија за изолација, а 120 лица потпишале изјави за...

Приведени 180 лица кои не го почитувале полицискиот час

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 511 лице им се издадени решенија за изолација, а 70 лица потпишале изјави за...