5.4 C
Skopje
14.12.2019 - 20:53

Обвинет во „Диво Насеље“ ѝ пратил материјали за „Монструм“ на Фетаи

Обвинетиот во случајот „Диво Насеље“ Шефчет Халачи, во јуни годинава на обвинителката Фатиме Фетаи ѝ испратил прислушувани материјали поврзани со случајот „Монструм”. Халачи ја контактирал...

Осудете ме, да не се мачиме

Обвинетиот Бојан Јовановски во директно испрашување на сопругата на бизнисменот Орце Камчев, Ана, ја праша дали се сеќава на гала-вечерите организирани во нивната, како...

Австралиското обвинителство го искористи молкот на Ристевски против него

Затворската казна на Борче Ристевски (55) е продолжена од девет на 13 години со одлуката на Апелациониот суд во австралиската сојузна држава Викторија, врз...

Се запали стан на Рузвелтова, пожарот избил при готвење

Во скопската населба Карпош, на улицата Рузвелтова се запалил стан на петиот кат над кафулето Рузвелт. Според првичните информации, пожарот почнал во кујната каде станарите...

Разбиена криминална група од Грчец и Арачиново – десетмина уапсени, запленети автомобили, оружје и...

Десет лица од скопските села Грчец и Арачиново се уапсени во големата полициска акција која започна денеска во пет часот наутро, а запленети се...

МНР: Во несреќата во Србија повредени 26 патници кои оделе на екскурзија

Во несреќата која што изутринава се случи во Србија, кога се превртел македонски автобус кој превезувал патници на Копаоник, се повредени 26 лица, од...

ВМРО-ДПМНЕ прашува каде завршила ташната Луј Витон со 1,5 милиони евра

Власта и Русковска ја развлекуваат постапката за „Рекет“. Шест месеци откако е пријавен случајот се уште немаме одговори каде завршила ташната Луј Витон со...

Камчев: Филипче ми e пријател и немаше никакви бизнис зделки со Боки 13

Бизнисменот Орце Камчев по судењето за „Рекет“ запрашан за врските меѓу него и министерот за здравство Венко Филипче не сакаше многу да коментира, а...

Одбиено барањето за апанажа на Катица Јанева

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата, едногласно го одбија барањето за апанажа на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, која...

Камчев: Притисокот смислен од Боки 13 беше реализиран од Стефанова по наредба од Јанева

Веќе час и половина сведокот бизнисмен Орце Камчев го дава својот исказ во судот за случајот „Рекет“. Тој, освен кон Бојан Јовановски и Катица...