Скопјанка го пријавила зетот дека се обидел да ја силува

Дваесет и осумгодишна жена од Скопје пријавила дека во станот каде што живеат нејзината сестра и зет, нејзиниот зет се обидел да изврши обљуба...

Камчев: Алчноста на Катица за пари беше клучна во оваа работа

Бизнисменот Орце Камчев по денешното сведочење за случајот „Рекет“ откако излезе од судот уште еднаш потенцираше дека Бојан Јовановски, Катица Јанева, но и обвинителката...

Обжалена одлуката за замена на притворот на две лица за сообраќајката кај Ласкарци

Скопското основното јавно обвинителство поднесе жалба на решението од Кривичниот совет на Основниот кривичен суд Скопје со кое притворот за две лица обвинети за...

Камчев: Јанева никогаш не ми нудеше спогодба, туку Боки 13

Сведокот Орце Камчев на прашање на адвокатот на Катица Јанева, Дељо Кадиев, рече дека во СЈО никогаш Јанева не му нудела спогодба туку Боки...

На една од средбите меѓу Јовановски и Камчев бил и министерот Филипче?

Бојан Јовановски во предметот за случајот „Рекет“ му поставува прашања на сведокот Орце Камчев во судницата. Јовановски го персира, додека Камчев му се обраќа на...

Одлучив да ги дадам парите за да се тргне лагата

Зошто на 22 февруари давате непостоечки еден милион евра спакувани во ташна Луј Витон, го праша Бојан Јовановски сведокот Орце Камчев на продолжението на...

Театар и смеа при соочувањето на Камчев и Боки 13

Присутните се смееја во судницата на рочиштето за случајот „Рекет“ кога Бојан Јовановски почна да го испрашува сведокот Орце Камчев. На прашање кој ја иницирал...

Боки беше навреден, но ги зеде парите

Осомничениот бизнисмен Орце Камчев во сведочењето пред судот рече дека однапред знаел преку Бојан Јовановски кој ќе дојде на распит, кој ќе биде уапсен. -...

Ѓоспоѓата добила подарок од 350 илјади евра во кутија за кондури

Сведокот Орце Камчев кој дава исказ пред судот за случајот „Рекет”, рече дека 350 илјади евра за рекетирање ги обезбедила неговата сопруга Ана, додека...

Камчев: Притисокот смислен од Боки 13 беше реализиран од Стефанова по наредба од Јанева

Веќе час и половина сведокот бизнисмен Орце Камчев го дава својот исказ во судот за случајот „Рекет“. Тој, освен кон Бојан Јовановски и Катица...