Народната банка апелира да не се користи готовина, плаќањето да се врши со картички

Заради заштита на јавното здравје и превенција од коронавирус, Нардоната банка апелира да се избегнува користење готовина и плаќањата да се вршат со платежни...

Пендаровски свика седница на Советот за безбедност

Во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски утре со почеток во 14 часот ќе се одржи седница на Советот за безбедност. На седницата, покрај постојаните членови...

Состојбата на една пациентка се влошува, меѓу новозаразените и 15-годишно момче

Состојбата на првата пациентка од Дебар кај која што беше дијагноситициран коронавирус во исто време со нејзиниот сопруг, ѝ се влошува и од утрово...

ЈП Водовод и канализација нема да ги чита водомерите и нема да исклучува

ЈП Водовод и канализација – Скопје, согласно новонастаната ситуација со коронавирусот во нашата земјакако и повикот на Регулаторната комисија за енергетика, известува дека во...

Мобилниот тим на Црвениот крст опслужи 170 стари и хендикепирани лица во Кичево

Волонтерите на општинската организација на Црвениот крст од Кичево, во текот на април и мај, кога во земјава се води беспоштедна борба за намалување...

Обезбедени 75 единици ковалесцентна плазма за пациенти со ковид-19

Од Институтот за трансфузиона медицина информираат дека се обезбедени вкупно 75 единици конвалесцентна плазма за третман на пациенти заразени со ковид-19. Повикот за дополнително...

МНР: Се изнаоѓаат решенија за македонските патници да се вратат дома

Министерството за надворешни работи преку Координативното тело за помош и поддршка на државјани на Република Македонија кои, поради новонастанатата ситуација со коронавирусот (COVID-19), се...

Нема полициски час, но Владата го задолжи МВР да врши засилени контроли

Владата ги задолжи МВР и инспекторатите да вршат засилени контроли во подрачјата со поголем број новозаболени од коронавирус. Владата на денешната 63-та седница донесе одлука...

Србија ќе помогне вакцините на „Фајзер“ да се регистрираат во Македонија

Српската премиерка Ана Брнабиќ за ТВ Хепи изјави дека земјата е подготвена да испрати 8.000 вакцини во Македонија и дека се работи за надминување...

Нови 15 заразени од ковид-19 во Прилеп

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 15 нови случаи на коронавирус и сите се со лесна клиничка слика....

That Time I Got Reincarnated as a Slime OAD (https://animeplanet.cc/m/Lr6p) Episode 5 at AnimePlanet bleach dubbed anime planet

Watch Fog Hill of Five Elements Episode 1 at AnimeFreak hunter x hunter animefreak