Државен карантин на сопствен трошок за оние кои ќе ја прекршат самоизолацијата

Сите лица што не ја почитуваат мерката за самоизолација да бидат спроведени во државен карантин и против истите да биде поведена соодветна постапка, трошоците...

Бројката на заразени од коронавирус во Македонија се искачи на 76

Вкупниот број дијагностицирани пациенти со коронавирус се искачи на 76, откако попладнево се дијагностицирани уште шест лица позитивни на коронавирус, соопштија од Министерството за...

Со градежна интервенција се подобрува пристапноста до Клиничкиот центар

Министерот за здравство, Венко Филипче, објави дека во клиничкиот кампус „Мајка Тереза“ интензивно се работи на подобрување на инфраструктурата. Како што напиша министерот на Фејсбук,...

Казна од 4.000 евра жител од Кичево кој ја прекршил мерката за изолација

На жител од Кичево ќе му биде изречена парична казна во висина од 4.000 евра во денарска противвредност поради непостапување по здравствените прописи и...

Директорите на Здравствен дом Скопје платата за март ѝ ја донираат на службата за...

Од ЈЗУ Здравствен дом Скопје информираат дека директорите на оваа установа, професорот Виктор Исјановски и Бесим Кока, се откажуваат од платата за месец март. Овие...

Истечените лични документи ќе важат до завршување на вонредната состојба

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, соопшти дека се овозможува продолжено важење на истечените лични документи до завршување на вонредната состојба на државата и...

Филипче: Сите нови пациенти биле во контакт со претходно заболени

Министерот за здравство, Венко Филипче, кажа дека сите пациенти кои се заболени од коронавирус во Македонија биле во контакт со претходно заболен или носител...

За 24 часа поднесени 33 кривични пријави поради непочитување на здравствените мерки

Поради непочитување на здравствените мерки и прописи за епидемијата од коронавирус, од сите Сектори за внатрешни работи во земјава, за само 24 часа, односно...

Лекар во Кавадарци одел на работа наместо да седи во самоизолација

Лекар од болницата во Кавадарци чија ќерка се вратила од Италија на 6 март не го почитувал упатството за самоизолација и продолжил да оди...

Димитров телефонски разговараше со колегите од регионот за кризата со коронавирусот

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на негово барање, вчера и денес имаше телефонски разговори со своите колеги, министрите за надворешни работи на Грција,...

Watch Tokyo Ghoul Episode 12 at GoGoAnime gogoanime hunter x hunter

The Testament of Sister New Devil (Dub) Episode 12 at website https://funimationfree.com heroes rising funimation