Досега 500 лица починаа од коронавирус во Македонија

Бројот на починати од коронавирус во Македонија достигна 500 лица, откако денеска беа потврдени 3 нови смртни случаи. Тројцата починати се пациенти од Битола (73),...

Приведени 92 лица поради непочитување на полицискиот час

На ниво на целата држава 121 лице не ја почитувало забраната за движење во текот на изминатите 24 часа, при што приведени се 92...

МВР затвори седум локали што не ја почитуваа мерката на Владата

Министерството за внатрешни работи-СВР Скопје во координација со Државниот пазарен инспекторат презеде мерки за затворање локали во северниот дел од Скопје кои не ја...

За една седмица 362 новозаразени од ковид-19 во Прилеп

Од Центарот за јавно здравје Прилеп информираат дека изминатата седмица, во периодот од 9-15 ноември, во општина Прилеп имало 362 нови случаи на коронавирус,...

Џамиите се отвораат, молитвите на дистанца

Одлуката да не отстапи од намерата за отворање на џамиите ИВЗ ја темели на тоа дека, со усвоените сопствени мерки за заштита, ќе овозможи...

Пендаровски: Ситуацијата со коронавирусот останува сложена

Претседателот Стево Пендаровски по седницата на Советот за безбедност посочи дека ситуацијата останува сложена бидејќи не се знае колку долго ќе трае епидемијата. Советот посочил...

Угостителите бараат протоколи за хотелите и отворање на рестораните за свадби

Протоколи за работа на хотелите, како и отворање на камповите, плажите, рестораните за свадби и игротеките побараа угостителите на денешниот состанок со Министерот за...

Транзитните патници од Велика Британија ќе треба да ја напуштат земјава за 24 часа

Владата на седница ја дополни одлуката за спречување на ширењето на ковид-19 со обврска, за секој патник од Велика Британија и Северна Ирска што...

Следењето на заразените само доброволно

Одлуката за активирање на апликацијата за следење на луѓето што имале контакти со заболени лица е преземена по иницијатива на епидемиолозите и инфектолозите во...

Комисијата за заразни болести утре ќе разгледувa нови рестриктивни мерки

Министерот за здравство Венко Филипче, во вечерашното гостување во Дневникот на телевизија Сител истакна дека сите земји во Европа, па и ние го очекувавме...

Kyokou Suiri 2nd Season (https://funimationfree.com/m/7BwG) Episode Preview at website https://funimationfree.com funimation one piece

The King's Avatar 2 Episode 12 at Crunchyroll my hero academia heroes rising watch online crunchyroll