Еден починат и 107 новозаболени од коронавирус во земјава

Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни и фебрилни состојби почина пациент од Струшко на возраст од 50 години, кој беше хоспитализиран...

Стевановиќ: Заразените со лесни симптоми да се лекуваат дома

Сите оние кои имаат лесни симптоми да бидат дома, изолирани со симптоматска и витаминска терапија. Да им помогнеме на оние кои навистина имаат потреба...

Четворица новозаболени од ковид-19 во Прилеп, 15 на болничко лекување

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 4 случаи на заболени од коронавирус, а 6 лица оздравеле од заразната...

Пристигна дел од 13-те илјади брзи тестови, тестирањето со нив е бесплатно

Во Министерството за здравство денеска пристигнаа три илјади тестови, дел од донацијата од 13.000 брзи тестови. Тие се најнова технологија со која за 15...

Донирањето крвна плазма битно орудие за лекување на заболените

Битката со пандемијата во Македонија не стивнува ниту за време на одбележувањето на националните празници. Слична констатација вчера во јавноста изнесе министерот за здравство...

Нови мерки, но и новозаболени

Владата донесе дополнителни ограничувања за движењето на граѓаните, министерот за економија Крешник Бектеши претстави мерки за справување со економските последици од пандемијата, а претседателот...

Осумнаесет проценти од тестираните се позитивни на ковид-19

Во последните 24 часа се регистрирани 127 нови случаи на ковид-19 во земјава од направени 702 теста. Тоа значи дека 18 отсто од тестираните...

Кичево без новозаболени и со двајца излекувани од ковид-19

За првпат после подолг период бројот на излекувани од ковид-19 во Кичево се спушти под 100, поточно по двајцата излекувани пациенти изминатото деноноќие, бројот...

На 14 пунктови ќе се земаат брисеви за тестирање на коронавирус

Од денеска почнуваат да функционираат вкупно 14 пунктови за земање материјали и брисеви за тестирање за коронавирус во целата земја. Во Скопје пунктовите ќе...

Двајца починати и 145 нови случаи на ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1772 тестирања, а регистрирани се 145 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-32, Куманово-15,...

Log Horizon: Destruction of the Round Table (https://funimationfree.com/m/Zpqw) Episode 1 at Funimation steins gate funimation

Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen Episode Preview 02 at website https://animeflix.nl the god of highschool animeflix