Мислевме дека коронавирусот замина од Пекинг, а сега живееме во вториот бран

На само еден ден Пекинг беше град ослободен од коронавирусот. На 9 јуни, локалните власти соопштија дека последниот активен случај на ковид-19 бил отпуштен...

Дванаесет недели подоцна, сѐ уште не можам да го победам заморот од коронавирусот

Дванаесет недели по појавување на првите симптоми на ковид-19, 28-годишниот Калум О'Дајер од Шкотска сѐ уште не се чувствува добро. Претходно здрав и во...

Никој не сака да тажи и плаче на оддалеченост од два метри

Една по една, земјите ширум светот излегуваат од карантинот кој настана поради ширењето на коронавирусот, некои побрзо од другите. За време на изолацијата, многумина...

Maските со „прозорец“ станаа хит

Џaстин Бејт и нејзината ќерка Теона се глуви, a поради потребата на носење маски за лице, таа брзо станала свесна за големиот проблем со...

Станав заморче во надеж дека ќе придонесам за пронаоѓање на вакцина против ковид-19

Универзитетот „Оксфорд“ и Империјалниот колеџ од Лондон се во трка да пронајдат вакцина за ковид-19. Првите тестирања на луѓе во Европа започнаа на 23...

Ресторан во Холандија користи роботи-келнери за време на пандемијата

Ресторанот „Ројал Палас“ во холандскиот град Ренесе, воведе нови роботи-келнери како начин да се намали контактот меѓу луѓето среде пандемијата на коронавирус. Црвено-белите роботи...

Мајките ги извршуваат повеќето домашни обврски во карантин

Истражувањата направени за време на карантин покажуваат дека во домовите каде  што работат и мајката и таткото, жените ги извршуваат поголемиот дел од домашните...

Ако ја докажат својата љубов данската граница нема да ги разделува

Данска конечно им овозможи на оние кои имаат партнер преку граница да се видат со своите сакани, но само ако можат да докажат дека...

Како изгледа животот на Антарктикот за време на пандемијата?

Додека светот се бори со ширењето на коронавирусот, Антарктикот остана единствениот континент кој е поштеден. За тоа без сомнеж, придонесе нејзината географска изолираност, но...

Турските мајстори за баклава станаа „неопходни работници“ во пандемијата

Мерките за изолација го стишија главниот град на Турција. Спокојот нуди духовна и природна убавина. Делфини можат да се забележат во близина на мостот...

Fire Force Season 2 Episode 24 at AnimePlanet anime planet jojo diamond is unbreakable

Watch I'm standing on 1,000,000 lives. (Dub) Episode 8 (https://animeflix.nl/m/JOgx/ep-8) at website https://animeflix.nl animeflix wolf children