Лекарите во Вухан ги симнаа маските

Последните две привремени болници во Вухан, епицентарот на епидемијата на коронавирус, во кинеската провинција Хубеј, се затворени во вторникот. Тоа значеше и затворање на...

Повеќе луѓе ќе банкротираат од коронавирусот отколку што ќе умрат

Човечкото страдање предизвикано од ширењето на коронавирусот, наспроти здравствените проблеми се одразува и на поинаков начин, кога луѓето ги губат своите домови и не...

Шегувањето на Гобер со коронавирусот доведе до прекин на НБА-сезоната?

Водечките луѓе на НБА-лигата ја прекинаа сезоната на неодредено време, откако беше објавено дека кошаркарот на Јута џез Руди Гобер е позитивен на коронавирусот. Тој...

Том Хенкс и Рита Вилсон дијагностицирани со коронавирус

Актерот Том Хенкс соопшти дека тој и неговата сопруга, актерката Рита Вилсон, биле дијагностицирани со коронавирус, пренесува Си-ен-ен. Во изјавата објавена на Инстаграм, Хенкс вели...

Attack on Titan (https://animeflix.nl/m/Wm) Episode 25 at website https://animeflix.nl hunter hunter animeflix

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? (Dub) Episode 13 at Crunchyroll crunchyroll free premium reddit