Лихтенштајн воведува радикални иновации во борбата против коронавирусот

Биометриските алки ќе ги следат виталните знаци за да откријат рани индикатори на инфекција. Лихтенштајн досега забележа 80 случаи на заразени Кнежевството Лихтенштајн користи програма...

Пекинг ја промовира традиционалната медицина како решение за коронавирусот

Жионг Кингжен, инженер за беспилотни летала од Вухан, во февруари поминал повеќе од две недели во импровизирана болница каде се лекувал од коронавирус. Секое утро...

Калифорнија им пркоси на превентивните мерки

Голем број граѓани поради топлото време ги преплавија плажите во Калифорнија и покрај апелите на надлежните да избегнуваат групирања и да ги почитуваат мерките...

Супербогатите се кријат во бункери во екот на епидемијата

Самоизолацијата за дел од најбогатите луѓе во светот значи тестови во странство за ковид-19, лични доктори и подземни скривници Автор: Руперт Нијт Гардијан Како и стотици илјадници луѓе...

Волонтирав да бидам заморче за ковид-вакцината и сега се каам

Во мај, Томас Гоки стана волонтер и беше изложен на ковид-19 со надеж дека ќе помогне во патентирањето на потенцијална вакцина за вирусот. Тој...

Ловците на вируси пребаруваат пештери за да ја предвидат следната пандемија

Пред влез во пештерата малиот тим на научници ги навлекуваат заштитните одела, маските и ракавиците за потполно да го прекријат телото, бидејќи контактот со...

Почитуван Илон Маск, престани да твиташ за коронавирусот и фати се за работа

Автор: Џон Брендон Форбс Минатата недела, најпознатиот човек во технолошката сфера стана многу активен на Твитер за коронавирусот. Која му беше целта? Да го спречи тврдењето...

Бил Гејтс: Тоа што го прави Трамп е многу опасно

Одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп за прекин на финансирањето на Светската здравствена организација (СЗО) беше критикувана од генералниот секретар на ООН, Антонио Гутереш,...

Сведоштво на прилепчанка која го победи вирусот: Моето лекување беше едно од потешките

Седумдесетгодишната Виолета Мирчевска од Прилеп тринеделната битка со коронавирусот ја поминала емотивно и стресно, но голема мотивација и било семејството кое ја охрабрувало да...

Макрон покажа поинакво лице додека се подготвува за излез од „војната“

Емануел Макрон ја подготвува Франција за излез од карантинот кон средината на мај по неколкумесечна борба против коронавирусот, пишува „Политико“. Францускиот претседател најави продолжување...

Watch Beastars 2nd Season Episode 2 (https://animefreak.ws/m/9RLx/ep-2) at AnimeFreak animefreak dragon ball

High School DxD BorN (Dub) (https://crunchyrollfree.com/m/mB3M) Episode 12 at website https://crunchyrollfree.com free eternal summer crunchyroll