„Алхемијата“ на Тајланд против коронавирусот е нејасна, но дава резултати

Може ли ниската стапка на инфекции од коронавирус да биде припишана на културата, генетиката и на носењето маски? Или е комбинација од сите три? Дали...

Благодарение на коронавирусот добив втора шанса за живот

Авганистанка која го уби сопругот беше ослободена поради пандемијата Во мај, три дена откако Форузан беше ослободена од затвор, таа излезе од куќата на нејзината...

„Ковид-забавата“ се претвори во грешка платена со живот

Триесетгодишен пациент почина откако посетил „корона-забава“ верувајќи дека вирусот е измама, соопштија здравствените власти од американската сојузна држава Тексас, објавува „Гардијан“. - Непосредно пред смртта,...

Закрепнувањето од коронавирусот за многумина не е крај на маките

ЧУДНИТЕ СИМПТОМИ МОЖАТ ДА ОСТАНАТ И ПО ЗАКРЕПНУВАЊЕТО ОД КОВИД-19 Секој десетти заболен од коронавирус страда од замор, болки во мускулите и невролошки проблеми со...

Како да создадам вакцина против ковид-19 додека ги чувам децата?

Британскиот производител на лекови „АстраЗенека“ со години се подготвуваше за ситуација каква што е ковид-пандемијата. Но, компанијата се соочи со потешкотии на кои не...

Мојата пријателка не практикува социјално дистанцирање, па јас ќе се дистанцирам од неа

Голема е шансата дека секој од нас прекршил некоја од препораките и мерките за време на карантинот. Но, има и такви што ја третираат...

Отсечени од светот и од сознанието за коронавирусот во виорот на војната

Стотици илјади луѓе заробени во близина на воените судири на крајниот запад на Мјанмар, веројатно уште не знаат за постоењето на ковид-19 што се...

Америка има проблем со противниците на заштитните маски

Заштитата за лице е моќна алатка, но здравствените власти не можат едноставно да ги игнорираат причините поради кои некои луѓе одбиваат да ја носат Поранешниот...

Мислевме дека коронавирусот замина од Пекинг, а сега живееме во вториот бран

На само еден ден Пекинг беше град ослободен од коронавирусот. На 9 јуни, локалните власти соопштија дека последниот активен случај на ковид-19 бил отпуштен...

Дванаесет недели подоцна, сѐ уште не можам да го победам заморот од коронавирусот

Дванаесет недели по појавување на првите симптоми на ковид-19, 28-годишниот Калум О'Дајер од Шкотска сѐ уште не се чувствува добро. Претходно здрав и во...

Watch Beastars 2nd Season Episode 2 (https://animefreak.ws/m/9RLx/ep-2) at AnimeFreak animefreak dragon ball

High School DxD BorN (Dub) (https://crunchyrollfree.com/m/mB3M) Episode 12 at website https://crunchyrollfree.com free eternal summer crunchyroll