2.8 C
Skopje
7.12.2021 - 22:33

Кои се предностите и мааните во работењето од дома?

Работењето од дома, кое го искусија многу работници и работодавци има свои предности, но и маани. Ангел Димитров, претседател на собранието на Организацијата на работодавачи...

Битиќи-Спајиќ: Поддршка за компаниите во време на кризата

Во рамките на официјалната посета на Црна Гора, заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир...

Најмалку се барале дипломати и директори, а најмногу работници во услужни дејности и продажба

Од јули до септември Во третото тромесечие од годинава во Македонија имало 8.595 слободни работни места, објави Државниот завод за статистика. Најголем број на слободни...

Платно или пластика, прашање е сега

Речиси половина од анкетираните (48 отсто) веруваат дека со забраната за пластични ќеси и воведувањето на новата цена на биоразградливи ќе се заштити животната...

Засега не размислуваме за какви било рестрикции

Сите наши напори се насочени кон зголемување на домашното производство на електрична енергија и засега не размислуваме за какви било рестрикции во снабдувањето со...

НЛБ Банка со промотивна кампања за потрошувачките кредити до крајот на годината

Во пресрет на новогодишните и божиќните празници, НЛБ Банка подготви промотивна кампања за потрошувачките кредити. Овој декември клиентите ќе можат да ги реализираат своите...

Васко Ковачевски: ЕСМ е чувар на цената на струјата за граѓаните

АД ЕСМ е чувар на цената на струјата за граѓаните и малите потрошувачи, нагласува Васко Ковачевски, генерален директор на АД ЕСМ во разговор за...

Арсовски: Не треба да се создава паника со најави за високи поскапувања на струјата

Портпаролите на Владата на прашање на новинарите за евентуално планирано покачување на струјата истакнаа дека цената на енергенсите се во постојан пораст на светските...

Практична, современа и просторна: Vauxhall ја открива целосно новата Astra Sports Tourer

• Премиера: целосно новата Astra Tourer е првиот караван на Vauxhall што ја содржи новата смела и елегантан дизајнерска филозофија на Vauxhall • Електрифициранa: Веднаш достапна...

Владата предлага продолжување на енергетската кризна состојба за уште шест месеци

Владата го утврди текстот на предлог-одлуката за одобрување на продолжување на рокот за постоење на кризна состојба во снабдувањето со електрична енергија на целата...