Погодокот на капитенот на екипата од „Железарница“ од слободен удар го одлучи двомечот со Железничар и му донесе на неговиот клуб прв пласман во 3. квалификациско коло за Лигата на Европа ...
 
Фудбал
Ова ми е најдрагиот гол и ќе го паметам целиот живот
Погодокот на капитенот на екипата од „Железарница“ од слободен удар го одлучи двомечот со Железничар и му донесе на неговиот клуб прв пласман во 3. квалификациско коло за Лигата на Европа ...
Фудбал
Сами си ја кроиме судбината за ЕП
Од нас самите, од тоа како ќе играме на сите натпревари, ќе зависи дали ќе успееме да се квалификуваме за Европското првенство (ЕП) во 2016 година во Франција, што сите го посакуваме ...
Фудбал
Продолжува слабата низа на македонските прваци
Работнички е елиминиран од фински Хелсинки во 2-то квалификациско коло од Лигата на шампионите (ЛШ) по поразот од 1-2 на гости, што е и вкупен резултат на двомечот. ...
Фудбал
„Цермат“ го купи Пелистер!
По двата неуспешни обида за продажба на акциите, фудбалскиот клуб Пелистер од Битола конечно ќе добие нов газда ...
Кошарка
Против Италија, Црна Гора и Полска за подобро уигрување
Силниот меѓународен кошаркарски турнир „Трофеј Македонија“ во следниве три дена ќе ги привлече љубителите на овој спорт во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје ...
Ракомет
И Романија пресилна за Македонките
Женската кадетска репрезентација на Македонија го доживеа и третиот последователен пораз, овој пат највисок, 23-37 (12-17), од соодветната селекција на Романија во натпревар од 3-то коло на Светското првенство (СП) за кадетки ...
Ракомет
АМС организациски помaгa со 700 илјади денари
На 20 дена пред почетокот на 42. издание на Струшкиот ракометен турнир, Агенцијата за млади и спорт (АМС) одржа прес-конференција на која ги обелодени организациските детали ...
 

Топ вести
 
  Powered by Dejan Jovanovski