Тања Андрејева потпиша за Металург


Други вести
Највести
  • Читани
  • Коментирани
  • Оценувани
Коментари и дебати
Емил Зафировски
Заостануваме или остваруваме
Се сеќава ли некој кога, на пример, е отворена некоја фабрика или погонче во Кичево? ...
 
Бренда Ли Пирсон
Сложените услови може да ја променат играта во Иран
Евидентната поделеност во иранското општество би можела да доведе до важен настан, како што беше Исламската револуција во 1979 година. Иран сега произведува сурови материјали, кои би можеле да бидат искористени за нуклеарно оружје, ...
 
Проф. Д-р Нада Поп-Јорданова
За најчестите проблеми со децата и со младите
Медиумите не нудат совет, едукација, смирување, туку напротив постојано не бомбардираат со скандали, криминал, корупција. Што може да научи младиот човек од сите овие медиуми? ...
 
 Печати | Прати ја страницата | Врати се назад
 
 

Тимот од Автокоманда најавуваголеми амбицииза следната сезона и носење и други репрезентативки

 
 
  
Тања Андрејева, голманката на македонската женска ракометна репрезентација, во следната сезона ќе ги брани боите на суперлигашот од Автокоманда, Металург Скопје. Веста ја потврдија од управата на клубот

- Андрејева вчера потпиша договор со Металург, кој во следната сезона има големи амбиции. Во домашното првенство ќе атакуваме на двојната круна, а сакаме и да се претставиме во добро светло и во еврокуповите - изјави Крсто Петрушевски, тренерот на Металург.

Андрејева, по едногодишна пауза, повторно се враќа во македонски клуб. Лани настапуваше за Кикинда (Србија), а претходната сезона беше во тогашниот Кометал Ѓорче Петров. Во Македонија настапувала и во Кале Кичево и во Тутунски комбинат Прилеп.

Металург годинава го освои 4. место во домашното првенство и ќе игра во купот Челинџ. Откако Андрејева потпиша за тимот од Автокоманда, од Металург најавуваат дека се во преговори и со други репрезентативки.
 
   
 
 
   
   
   
     
сподели на пинг    
 
   
Веста е прочитана: 111          Оценка: 5  
   
    Оставете коментар

Правила за објавување на коментарите
 
   
 
  Powered by Nova Makedonija