Каменуван автобус на ЈСП, повредена патничка


Други вести
Највести
Коментари и дебати
Александар Димковски
Отпор кон камикаѕе -политиката на партискиот врв
Што е поголем кукавичлук - да му ја предадеш општината на тацна на политичкиот опонент, заедно со судбините на целокупната администрација, без борба, или да излезеш на мегдан и да се обидеш да победиш ...
 
Кирчо Арсовски
Да бидеш сигурен
На телевизија гледаме како одред специјалци со ситни чекори, како да играат оро, се приближуваат кон влезот од нивната куќа, па влетуваат внатре и ги апсат на спиење. Тоа веќе спаѓа во жанрот - комедија ...
 
Здравко Савески
Суицидна опозиција
СДСМ „одработува“ за ВМРО-ДПМНЕ! Поради својот дилетантизам, прави сѐ за себеси што повеќе да се ослабне и прави сѐ за да го продолжи колку што е можно владеењето на ВМРО-ДПМНЕ! ...
 
 Печати | Прати ја страницата | Врати се назад
 
 

Непознати лица завчеравечер во населбата Пинтија каменувале автобус на ЈСП и повредиле патничка

 
 
  
Повредена е Р.С. (27) од Зелениково, која настрадала од парчиња стакло што се разлетале од прозорците и по инцидентот побарала лекарска помош во Ургентниот центар. Таа случајот го пријавила во полиција, која трага по насилниците што го каменувале автобусот. Инцидентот се случил околу 21 часот во автобус на ЈСП, кој сообраќа на линијата „67“.                      
   
Автор: Б.З.  
 
   
   
   
     
сподели на пинг    
 
   
Веста е прочитана: 239          Оценка: 1  
   
    Оставете коментар

Правила за објавување на коментарите
 
   
 
  Powered by Nova Makedonija